ikmec

پیشگویی های زرتشت ( اصلی ) آینده نگری های زرشت


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

پیشگویی های زرتشت ( اصلی ) اشتراوس شعر معروف لحن ارکستری خود را در سال ۱۸۹۶ با الهام از رمان فلسفی فریدریش نیچه که در آلمانی همچنین زرتشت زرتشت نامیده می شود، یا به انگلیسی به این ترتیب زرتشت گفت، سروده است. اگر فیلم ۲۰۰۱: A Space Odyssey را دیده باشید، با هیاهوی اولیه موسیقی اشتراوس آشنا هستید.

🔷 پیشگویی های زرتشت ( اصلی ) | بخش متافیزیک PDF :

🌟 ۱- ظهور و علایم ظهور

🌟 ۲- سخنان زرتشتقیمت : ۱۶.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


پیشگویی های زرتشت ( اصلی ) | شاید یکی از جالبترین مکاشفات زرتشت پیشگویی ۱۵۰۰ سال آخر گیتی و به قول معروف علائم آخرالزمان می باشد که با استفاده از معتبر ترین منابع برخی از آنها را که دارای پیوستگی و معنای روشنتری می باشند

را در اینجا برای شما می آورم و از نقل آن قسمتهایی که دارای گسستگی و یا به اصطلاح ریختگی تاریخی بوده اند و یا معنای آن برای ما واضح نبوده است و یا نقل آنها باعث کج فهمی و یا دل آزردگی دوستان از سایر ادیان می باشد


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش متافیزیک

تعداد کمی از غربی ها از دین ایرانی کهن زرتشتی اطلاع یا درک زیادی دارند. اگر چیزی بدانیم، احتمالاً ترکیب بزرگ اشتراوس، همچنین اسپراخ زرتشت را به یاد می آوریم.

اگر رمان نیچه را خوانده باشید – عنوان کامل آن چنین گفت زرتشت: کتابی برای همه و هیچ – می دانید که این رمان به طور ساختگی از سخنرانی ها، آموزه ها و سفرهای زرتشت می گوید که معمولاً در انگلیسی به نام زرتشت شناخته می شود. نیچه نوشت:

زرتشت اولین کسی بود که مبارزه خیر و شر را همان چرخ ماشین اشیا دانست: انتقال اخلاق به قلمرو متافیزیکی، به عنوان یک نیرو، علت و غایت فی نفسه، کار اوست.

همانطور که کتاب نیچه نشان می دهد، در مطالعه تطبیقی ​​ادبیات آخرالزمانی، آموزه ها و متون زرتشتی – که در نوع خود منحصر به فرد هستند – حکمت زیادی برای ارائه به ما دارند.

پیشگویی های زرتشت : اما زرتشتیان پیش‌گویی‌های شاه بهرام را پس از فتح ایران توسط مسلمانان عرب، در جریان گسترش سریع امپراتوری اسلامی در قرن هفتم میلادی، ویرایش کردند. این از دست دادن ناگهانی همه چیزهایی که ایرانیان زرتشتی عزیز داشتند – از لحاظ ملی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و همچنین مذهبی – فاجعه بار بود.

لینک مفید : راز خود هیپنوتیزم

در پیشگویی‌هایی که ظهور شاه بهرام را پیش‌بینی می‌کنند، اساساً سناریوی اصلی این است که یک پادشاه با سرنگونی رژیم موجود به قدرت بازگردد. در اینجا، آن رژیم سرکش به عنوان رژیم «عرب» توصیف می شود – که اخلاق، آداب، شیوه زندگی و انقیاد کامل زرتشتیان پارسی به شدت مورد تحقیر و انزجار قرار گرفته است.

ایرانیان به عنوان فاتحان سابق، اکنون در میان تسخیر شدگان قرار داشتند. مغلوب ها ناگهان تبدیل به مغلوب شده بودند. یک تغییر محور واقعی و تغییر جهانی قومی در جهان زرتشتی پارسی رخ داده بود که اقبال آن به طور جبران ناپذیری معکوس شد.

از این رو، آرزوی واقعی برای رستگاری، به عنوان نوعی تسلی جمعی – با زنده نگه داشتن و حفظ امید به آینده ای بهتر – برای تحمل سختی های کنونی که زرتشتیان پارسی در زیر آن در رنج، زجر کشیدن و رنج بودند، در آینده پیش بینی و پیشگویی شد. .

به یک معنا، راهی جز آرزو و امید به نوعی رهایی معجزه آسا در آینده وجود نداشت. از این نظر، پیشگویی های شاه بهرام زرتشتی واقعاً آرزوهای جمعی برای بهبود زندگی و سرنوشت جمعی است.

پیشگویی های زرتشت : چه راهی بهتر از این که عصر طلایی پیشین گذشته را که دین زرتشتی مذهب دولتی بود و فرهنگ ایرانی بر بخش آن بر جهان تسلط داشت، به آینده و به آینده نشان دهیم؟

گفتنی است، ما نباید در مورد پیشگویی های شاه بهرام به شدت قضاوت کنیم. بالاخره آنها محصول زمان و مکان خودشان هستند. آنها جنبه های ناسیونالیسم مذهبی و قوم گرایی را نشان می دهند.

با در نظر گرفتن همه چیز، ما باید درک کنیم که زرتشتیان مردمانی «آریایی» بودند، با میراثی مغرور و اعتبار پیشین – که ممکن است به توضیح این که چرا نیچه درباره زرتشت به گونه ای تحسین برانگیز نوشته است کمک کند.

به همین ترتیب، پیشگویی‌های زرتشتی خود نمی‌توانند معیاری برای آینده‌ای باشند که از اوایل دوران پس از اسلام آنقدر دور است که فراتر از تصورات دینی است.

پس واقعاً این که بگوییم یک نبوت محقق شده است به چه معناست؟ آیا این به حرف وفادار است؟ یا به روح؟

پیشگویی های زرتشت : بیشتر متون آخرالزمانی دنیایی را تصور می کنند که در آن خود یک سنت دینی خاص – خواه مسیحیت، اسلام، زرتشتی یا دین دیگر – تجدید، احیا، دوباره قدرت گرفته و در نهایت به قدرت و شکوه سابق خود بازگردد.

لینک مفید : جن و اجنه

اگر این به تنهایی معیار «تحقق» نبوی بود، تقریباً هیچ یک از این پیشگویی ها هرگز محقق نمی شد! حداقل نه در دنیای کثرت گرای مذهبی که اکنون در آن زندگی می کنیم، جایی که غیرقابل تصور است که یک دین به نحوی بر همه دین ها برتری یابد. این به سادگی اتفاق نخواهد افتاد.

دین زرتشت زمانی یک دین جهانی بود و تا جایی که این دین منحصراً «فارسی» و «پارسی» شد، به همان نسبت محدود شد. با توجه به جهانی‌سازی امروز، پیش‌گویی‌های باستانی، که نگاه‌های اجمالی محدودی از آینده بودند (اگر واقعاً آینده را نگاه می‌کردند) با زمان و مکان خودشان محدود می‌شدند.

اگر واقعاً می‌خواهند محقق شوند، چنین پیش‌گویی‌هایی باید با توجه به این روز و عصر جدید به‌روز شده و ارزیابی شوند.

پیشگویی های زرتشت : تحقق را می توان به عنوان “بهترین سناریوی ممکن” – نه فقط برای یک مذهب یا مردم یا قومیت – در نظر گرفت.

این اساساً همان کاری است که بهاءالله در اعلام تحقق پیشگویی های زرتشتی و پیشگویی های سایر ادیان بزرگ جهانی انجام داده است. چنین تحققی تحت اللفظی نیست، بلکه معنوی است. از بینش های محدود و سناریوهای بعید خود پیشگویی ها بسیار فراتر می رود و ابعاد جدیدی از معنا و اهمیت را به آنها می بخشد.

در مقاله قبل، به دلیل کاهش تعداد (و همچنین به دلیل سیاست دیرینه در برابر پذیرش نوکیشان) به چشم انداز بسیار واقعی انقراض نهایی دین زرتشت اشاره شد. اگر خدای ناکرده دین زرتشت در نهایت منقرض شود، آیا پیشگویی های باشکوه آن شکست می خورد و از بین می رود؟ خوب، بله و نه.

بله، زیرا دیگر زرتشتیان عمل کننده ای باقی نمی ماند. آتش مقدس در معابد زرتشتیان خاموش می شود. با از بین رفتن موبدان، آیین ها و هویت جمعی، چیزی جز میراث تاریخی دین زرتشتی باقی نمی ماند، خاطره ای همیشه دور.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه