ikmec

هفت بدن هفت چاکرا و نحوه شناخت اصولی چاکرا ها


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

هفت بدن هفت چاکرا | از بدن مادی شروع کن. آن وقت، هر مرتبه دیگری به رویت گشوده میشود. لحظها ی که روی اولین بدن کار میکنی، نگاههای گذرایی به دومین بدن داری. لحظه به لحظه نسبت به آن آگاه باش.

🔷 هفت بدن هفت چاکرا | بخش متافیزیک PDF :

🌟 ۱- اساس چاکرا چیست ؟

🌟 ۲- هفت چاکراقیمت : ۹.۰۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


نه تنها آگاهی نسبت به بیرون؛ از درون هم میتوانی به همان نحو نسبت به بدنت آگاه شوی. من میتوانم از دستانم، به محض دیدن آنها، آگاه شوم؛ اما یک حس درونی هم هست.

وقتی چشمان را میبندم، دستهایم دیده نمیشوند؛ ولی هنوز هم یک احساس درونی از بودن چیزی در آنجا وجود دارد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


هفت بدن هفت چاکرا | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش متافیزیک

چاکراها مراکز انرژی بدن هستند. آنها در بدن اختری، در امتداد ستون فقرات، از پایه آن شروع شده و به سمت بالا تا تاج سر قرار دارند. کالبد اختری جسم انرژی است که در داخل بدن فیزیکی ما قرار دارد.

هر عضو بدن فیزیکی دارای یک قسمت بدن اختری مربوطه است. بدن اختری را نمی توان دید یا لمس کرد. این نیز دلیلی است که ما نمی توانیم چاکراها را ببینیم.

چاکراها رنگ و انرژی خاصی را ساطع می کنند و هر کدام با غده ای در بدن فیزیکی منطبق است.

هفت بدن هفت چاکرا : از آنجایی که هر چاکرا به جنبه های روحی، عاطفی، روانی و جسمی خاصی مربوط می شود، اعتقاد بر این است که انسداد یا عملکرد نادرست آنها می تواند منجر به اختلالات جسمی، روانی و عاطفی شود.

از سوی دیگر، اعتقاد بر این است که آگاهی آگاهانه و متعادل کردن این مراکز انرژی منجر به رفاه و سلامتی می شود.

و این یکی از اهداف یوگا است. از طریق تمرین آسانا، یوگا به دنبال تحریک و تعادل این چاکراها یا مراکز انرژی در بدن است.


شکل چاکرا چیست؟

افسانه های زیادی در مورد شکل چاکراها وجود دارد. برخی می گویند که آنها مانند دیسک های چرخان هستند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که آنها مانند گل هایی هستند که از ستون فقرات آویزان شده اند.

هفت بدن هفت چاکرا : حتی برخی از مردم فکر می کنند که آنها شبیه یک بستنی هستند! همه این ایده‌های مختلف صرفاً به این دلیل وجود دارند که چاکراها با چشم یا هیچ وسیله‌ای قابل مشاهده نیستند. بنابراین، ما تمایل داریم به هر چیزی که رایج می شود باور کنیم.

متون مقدس باستانی می گوید که چاکرا به شکل یک کره یا یک توپ است. و حتی اعتقاد بر این است که سیاره زمین یک چاکرای اصلی منظومه شمسی و یک چاکرای فرعی از کهکشان ما، کهکشان راه شیری است.

می چرخد ​​تا مقداری انرژی توزیع کند، اما دانستن بیشتر در مورد این موضوع فراتر از حد تصور انسان باقی می ماند.


اندازه چاکرا چقدر است؟

برخی از مردم می گویند که چاکراها یک پا در شعاع هستند، در حالی که برخی دیگر می گویند که اندازه آنها با توجه به جریان انرژی تغییر می کند.

هفت بدن هفت چاکرا : از سوی دیگر، کتاب مقدس به ما می گوید که چاکراها بسیار کوچک هستند، زیرا در نخاع اختری قرار دارند، که بیشتر در داخل نخاع فیزیکی قرار دارد.


انواع چاکراها

بیشتر، ما در مورد “هفت چاکرا” می شنویم، اما تعداد بی نهایت چاکرا در بدن انسان وجود دارد. یک ارتعاش، رنگ و صدای خاص با تمام ۷ چاکرا مرتبط است.

بسته به اینکه آیا این مراکز انرژی سالم هستند یا مسدود شده اند، ممکن است ویژگی های مختلفی از سلامت جسمی، روانی و عاطفی خود را تجربه کنید.


چاکرای مولادهارا – چاکرای ریشه

رنگ – قرمز؛ عنصر – زمین

چاکرای مولادهارا در قاعده ستون فقرات، بین مقعد و اندام تناسلی قرار دارد. با احساسات بقا، ثبات، جاه طلبی و خودکفایی مشخص می شود. هنگامی که این چاکرا از تعادل خارج می شود، فرد شروع به احساس بی ثباتی، بی اساس بودن، عدم جاه طلبی، بی هدفی، ترس، ناامنی و سرخوردگی می کند.

هفت بدن هفت چاکرا : با این حال، هنگامی که چاکرای ریشه متعادل است، احساسات مثبت بیشتری جایگزین آنها می شود و شما احساس ثبات، اعتماد به نفس، متعادل، پرانرژی، مستقل و قوی می کنید.

مانترای بذر (بیج مانترا) چاکرا مولادهارا “لام” است.

تمرین وضعیت های زیر به تعادل چاکرای مولادهارا کمک می کند: پوز درختی (ورکشاسانا) و پوز کوهستانی (تاداسانا).


چاکرای Svadhishthana – چاکرای خاجی

چاکرای Svadhishthana در قسمت پایین شکم، حدود چهار انگشت زیر ناف قرار دارد. ویژگی‌های آن شامل نیاز اساسی به تمایلات جنسی و همچنین خلاقیت و عزت نفس است.

هنگامی که چاکرای خاجی نامتعادل است، ممکن است فرد از نظر عاطفی احساس انفجار و تحریک پذیری کند، کمبود انرژی و خلاقیت را احساس کند، احساس کند دستکاری یا وسواس فکری جنسی دارد.

هفت بدن هفت چاکرا : هنگامی که متعادل باشد، باعث می شود فرد احساس شادابی، شادی، مثبت، رضایت، شفقت و شهود بیشتری داشته باشد.

مانترای بذر (بیج مانترا) چاکرای سوادیشتانا “وام” است.

لینک مفید : سحر شدن

شما می توانید با تمرین ژست های متعادل مانند حالت کلاغ (کاکاسانا) یا حالت های ایستاده مانند حالت مثلث (تریکوناسانا) روی تعادل چاکرای سوادیشتانا کار کنید.


چاکرای مانیپورا – چاکرای شبکه خورشیدی

چاکرای مانیپورا در شبکه خورشیدی، بین ناف و پایین قفسه سینه قرار دارد. با احساساتی مانند منیت، خشم و پرخاشگری مشخص می شود. عدم تعادل چاکرای شبکه خورشیدی می تواند به صورت فیزیکی به صورت مشکلات گوارشی، مشکلات کبدی یا دیابت ظاهر شود.

هفت بدن هفت چاکرا : در سطح عاطفی، فرد ممکن است با افسردگی، کمبود عزت نفس، خشم و کمال گرایی دست و پنجه نرم کند. با متعادل کردن این چاکرا، ما احساس انرژی، اعتماد به نفس، بهره‌وری و تمرکز بیشتری می‌کنیم.


چاکرای آناهاتا – چاکرای قلب

رنگ – سبز؛ عنصر – هوا

همانطور که از نام آن پیداست، چاکرای آناهاتا در ناحیه قلب قرار دارد. این چاکرا محل تعادل است و با احساسات عشق، دلبستگی، شفقت، اعتماد و اشتیاق مشخص می شود.

هنگامی که چاکرای قلب نامتعادل است، ممکن است فرد با مسائل عاطفی مانند عصبانیت، عدم اعتماد، اضطراب، حسادت، ترس و بدخلقی برخورد کند.

با هماهنگ کردن این مرکز انرژی، فرد احساس شفقت، مراقبت، خوش بینی، دوستانه و انگیزه بیشتری پیدا می کند.

هفت بدن هفت چاکرا : مانترای بذر (بیج مانترا) چاکرا آناهاتا “یام” است.

چاکرای قلب را می توان با تمرین ژست هایی مانند حالت نیم پل (Ardha Setubandhasana) و حالت ماهی (Matsyasana) متعادل کرد.

برای دانستن بیشتر در مورد چاکرای قلب، مقاله ما را بررسی کنید.


چاکرای ویشودا – چاکرای گلو

رنگ آبی؛ عنصر – فضا

چاکرای ویسودا در قاعده گلو قرار دارد که با غده تیروئید منطبق است. این با الهام، بیان سالم، ایمان و توانایی برقراری ارتباط خوب همراه است.

لینک مفید : پک کامل متافیزیک

انسداد در چاکرای گلو ممکن است به صورت ترسو، سکوت، احساس ضعف یا ناتوانی در بیان افکارمان تجربه شود. وقتی این چاکرا متعادل باشد، خلاقیت، ابراز وجود مثبت، ارتباط سازنده و احساس رضایت را ممکن می کند.

هفت بدن هفت چاکرا : مانترای بذر (بیج مانترا) چاکرای ویشودا “هام” است.

چاکرای گلو در حالت‌هایی مانند ایستادن شانه (Sarvangasana) و حالت گاوآهن (Halasana) تحریک می‌شود.


چاکرای آجنا – چاکرای چشم سوم

رنگ – نیلی؛ عنصر – هیچ

چاکرا آجنا (تلفظ می شود به عنوان “Agya Chakra”) بین ابروها قرار دارد. همچنین به عنوان چاکرای چشم سوم شناخته می شود، اغلب به عنوان یک نقطه کانونی در طول تمرین آسانا برای توسعه تمرکز و آگاهی بیشتر استفاده می شود.

گفته می شود که مراقبه روی این چاکرا، کارمای زندگی های گذشته را از بین می برد و رهایی و دانش شهودی را به ارمغان می آورد.

صفات آن هوش، شهود، بصیرت و خودشناسی است. در صورت عدم تعادل، ممکن است باعث شود احساس عدم قاطعیت و ترس از موفقیت کنید، یا برعکس، می تواند شما را منیت گراتر کند.

هفت بدن هفت چاکرا : عدم تعادل می تواند به صورت مشکلات فیزیکی مانند سردرد، تاری دید و فشار چشم ظاهر شود.

هنگامی که این چاکرا فعال و متعادل باشد، فرد احساس شادابی و اعتماد به نفس بیشتری می کند، چه از نظر روحی و چه از نظر عاطفی. در غیاب ترس از مرگ، شخص صاحب خود می شود و از هرگونه وابستگی به مادیات رها می شود.

لینک مفید : باطل کردن سحر

مانترای بذر (بیج مانترا) چاکرا آجنا “Om” است.

چاکرا آجنا هنگام تمرین سرپا (شیرشاسانا) تحریک می شود.

برای دانستن بیشتر در مورد چاکرای چشم سوم مقاله ما را بررسی کنید.


چاکرا Sahastrara – چاکرای تاج

رنگ – بنفش/سفید؛ عنصر – هیچ

چاکرا ساهاسترا در تاج سر قرار دارد. چاکرای هفتم مرکز معنویت، روشنگری و اندیشه و انرژی پویا است. به جریان درونی خرد اجازه می دهد و هدیه آگاهی کیهانی را به ارمغان می آورد.

هفت بدن هفت چاکرا : هنگامی که تعادل ایجاد نمی شود، ممکن است فرد از احساس ناامیدی، مالیخولیایی و مخرب دائمی رنج ببرد.

مانترا بذر (بیج مانترا) چاکرا ساهاسترا «آوم» است.

متعادل کردن چاکرای ساهاسرارا را می توان با تمرین سرپا (شیرشاسانا) انجام داد.


چاکراها و سلامتی

چاکراها با اندام ها و غدد ناحیه خاصی که در آن قرار دارند مرتبط هستند. به این ترتیب، آنها تأثیر زیادی بر سلامت ما، وضعیت ذهنی ما و روابط ما با دیگران دارند. بر اساس عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، محیط و محیط اطراف، تجربیات گذشته و غیره، چاکراها می توانند تعادل یا عدم تعادل داشته باشند.

هفت بدن هفت چاکرا : اگر چاکرا نامتعادل باشد، به حالت کم‌فعال یا بیش فعال می‌رود. عملکرد چاکرای کم فعال یا مسدود یا ناکافی است یا کاهش یافته است.

به همین ترتیب، یک چاکرای بیش فعال به این معنی است که انرژی بیش از حد در آن منطقه خاص جریان دارد و به این ترتیب، عدم تعادل در جریان کلی انرژی در سراسر بدن وجود دارد.

لینک مفید : راه رفتن روی آب

از آنجایی که چاکراها به هم مرتبط هستند، وقتی یکی از آنها نامتعادل باشد، باعث اختلال در عملکرد چاکراهای دیگر نیز می شود. این باعث می شود افراد احساس قطع ارتباط، اضطراب، ترس کنند و همچنین به صورت مشکلات سلامتی در یک یا چند ناحیه از بدن ظاهر می شود.

هفت بدن هفت چاکرا : برای اینکه چاکراهای شما در بهترین حالت خود عمل کنند، باید متعادل باشند. و برای این، باید بدانید که چاکراها در واقع چه کاری انجام می دهند و چه کارهایی می توانید برای مراقبت از آنها انجام دهید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه