ikmec

رازهای کائنات و نحوه شناخت اصولی اسرار کائنات


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

رازهای کائنات | جهان با بیگ بنگ به عنوان یک نقطه گرم و متراکم غیرقابل تصور متولد شد. زمانی که کیهان فقط ۱۰ تا ۳۴ ثانیه یا بیشتر سن داشت – یعنی یک صدم یک میلیاردم تریلیونم تریلیونم ثانیه – یک انفجار باورنکردنی از انبساط را تجربه کرد که به عنوان تورم شناخته می شود، که در آن خود فضا سریعتر از سرعت نور منبسط شد.

🔷 رازهای کائنات | بخش متافیزیک PDF :

🌟 ۱- کائنات و رازهای آن ها

🌟 ۲- جذب هر چه میخواهید با کائناتقیمت : ۱۵.۰۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


در طول این دوره، اندازه جهان حداقل ۹۰ برابر دو برابر شد و تقریباً بلافاصله از اندازه زیر اتمی به اندازه یک توپ گلف تبدیل شد.

کارهایی که برای درک جهان در حال انبساط انجام می شود از ترکیبی از فیزیک نظری و مشاهدات مستقیم توسط ستاره شناسان حاصل می شود. با این حال، در برخی موارد، ستاره شناسان قادر به دیدن شواهد مستقیم نبوده اند – مانند مورد امواج گرانشی مرتبط با پس زمینه مایکروویو کیهانی، تابش باقی مانده از انفجار بزرگ.

اعلام اولیه در مورد یافتن این امواج در سال ۲۰۱۴ پس از اینکه اخترشناسان دریافتند سیگنال شناسایی شده را می توان با گرد و غبار در کهکشان راه شیری توضیح داد، به سرعت پس گرفته شد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


رازهای کائنات | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش متافیزیک

به گفته ناسا، پس از تورم، رشد جهان ادامه یافت، اما با سرعت کمتر. با گسترش فضا، جهان سرد شد و ماده شکل گرفت. یک ثانیه پس از انفجار بزرگ، جهان پر از نوترون، پروتون، الکترون، پادالکترون، فوتون و نوترینو شد.

به گفته مرکز ملی تحقیقات فضایی فرانسه (Centre National d’Etudes Spatiales یا CNES) در حدود ۳۸۰۰۰۰ سال اول، جهان اساساً برای تابش نور بسیار داغ بود. گرمای آفرینش اتم‌ها را با نیروی کافی در هم شکست تا آنها را به یک پلاسمای متراکم، سوپ مات از پروتون‌ها، نوترون‌ها و الکترون‌ها که نور را مانند مه پراکنده می‌کنند، تجزیه کند.

لینک مفید : جن در منزل

به گفته ناسا، تقریباً ۳۸۰۰۰۰ سال پس از انفجار بزرگ، ماده به اندازه‌ای سرد شد که اتم‌ها در دوران نوترکیبی تشکیل شوند و منجر به تولید گازی شفاف و از نظر الکتریکی خنثی شد.

رازهای کائنات : این مجموعه، فلاش اولیه نور ایجاد شده در طول انفجار بزرگ را از بین می برد، که امروزه به عنوان تشعشعات پس زمینه مایکروویو کیهانی قابل تشخیص است. با این حال، پس از این نقطه، جهان در تاریکی فرو رفت، زیرا هنوز هیچ ستاره یا اجرام درخشان دیگری تشکیل نشده بود.

حدود ۴۰۰ میلیون سال پس از انفجار بزرگ، جهان از عصر تاریک کیهانی در دوره یونیزه شدن مجدد شروع به ظهور کرد. در این مدت که بیش از نیم میلیارد سال به طول انجامید، توده‌های گاز به اندازه‌ای فروریختند که اولین ستاره‌ها و کهکشان‌ها را تشکیل دادند که پرانرژی فرابنفش آن‌ها بیشتر هیدروژن خنثی را یونیزه کرد و از بین برد.

به گفته ناسا، اگرچه انبساط کیهان به تدریج کاهش یافت، زیرا ماده در جهان از طریق گرانش به سمت خود کشیده شد، اما به گفته ناسا حدود ۵ یا ۶ میلیارد سال پس از انفجار بزرگ، نیروی مرموزی که اکنون انرژی تاریک نامیده می شود شروع به سرعت بخشیدن به انبساط جهان کرد. دوباره جهان، پدیده ای که امروز نیز ادامه دارد.

رازهای کائنات : کمی بعد از ۹ میلیارد سال پس از انفجار بزرگ، منظومه شمسی ما متولد شد.


بیگ بنگ

انفجار بزرگ به‌عنوان یک انفجار به روش معمولی که در مورد چنین چیزهایی فکر می‌کنیم، اتفاق نیفتاد، علی‌رغم اینکه ممکن است از نام آن برداشت شود.

جهان به فضا منبسط نشد، زیرا فضا قبل از جهان وجود نداشت، به گفته ناسا در عوض، بهتر است بیگ بنگ را به عنوان ظهور همزمان فضا در همه جای جهان در نظر بگیریم.

رازهای کائنات : جهان از زمان انفجار بزرگ از هیچ نقطه‌ای منبسط نشده است – بلکه خود فضا در حال کشیده شدن بوده و ماده را با خود حمل می‌کند.

از آنجایی که جهان طبق تعریف خود، تمام فضا و زمان را در بر می گیرد، ناسا می گوید که فراتر از مدل بیگ بنگ است که بگوییم جهان به چه چیزی در حال گسترش است یا چه چیزی باعث انفجار بزرگ شده است.

لینک مفید : احضار روح اصولی

اگرچه مدل هایی وجود دارند که در مورد این سؤالات حدس و گمان می زنند، هیچ یک از آنها تاکنون پیش بینی های واقعی قابل آزمایشی انجام نداده اند.

در سال ۲۰۱۴، دانشمندان مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان اعلام کردند که سیگنال ضعیفی را در پس‌زمینه مایکروویو کیهانی پیدا کرده‌اند که می‌تواند اولین شواهد مستقیم از امواج گرانشی باشد، که خود آنها را “تفنگ سیگار کشیدن” برای انفجار بزرگ در نظر می‌گیرند.

این یافته ها به شدت مورد بحث قرار گرفت و اخترشناسان به زودی نتایج خود را پس گرفتند، هنگامی که متوجه شدند گرد و غبار در کهکشان راه شیری می تواند یافته های آنها را توضیح دهد.

رازهای کائنات : جهان در حال حاضر حدوداً ۱۳.۸ میلیارد سال سن دارد، ۱۳۰ میلیون سال است. در مقایسه، منظومه شمسی تنها حدود ۴.۶ میلیارد سال قدمت دارد.

این تخمین از اندازه گیری ترکیب چگالی ماده و انرژی در جهان به دست آمده است. این به محققان اجازه داد تا محاسبه کنند که جهان در گذشته با چه سرعتی منبسط شده است.

با این دانش، آنها می‌توانند ساعت را به عقب برگردانند و زمان وقوع انفجار بزرگ را برون‌یابی کنند. زمان بین آن زمان و اکنون عصر جهان است.


ساختار

دانشمندان فکر می کنند که در اولین لحظات جهان، هیچ ساختاری برای صحبت در مورد آن وجود نداشت، با ماده و انرژی که تقریباً به طور یکنواخت در سراسر جهان توزیع شده بودند.

به گفته ناسا، کشش گرانشی نوسانات کوچک در چگالی ماده در آن زمان باعث ایجاد ساختار گسترده تار مانند ستارگان و فضای خالی شد که امروزه دیده می شود.

رازهای کائنات : مناطق متراکم بیشتر و بیشتر از طریق گرانش ماده را به داخل می‌کشیدند، و هر چه جرم بیشتر می‌شدند، ماده بیشتری می‌توانستند از طریق گرانش به داخل بکشند و ستاره‌ها، کهکشان‌ها و ساختارهای بزرگ‌تری به نام خوشه‌ها، ابرخوشه‌ها، رشته‌ها و دیوارها با “دیواره‌های بزرگ” تشکیل می‌دادند.

از هزاران کهکشان با طول بیش از یک میلیارد سال نوری. نواحی با متراکم کمتر رشد نکردند و به ناحیه ای از فضای به ظاهر خالی به نام حفره ها تبدیل شدند.

به گفته ناسا، تا حدود ۳۰ سال پیش، ستاره شناسان فکر می کردند که جهان تقریباً به طور کامل از اتم های معمولی یا “ماده باریونی” تشکیل شده است.

رازهای کائنات : با این حال، اخیراً شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می دهد بیشتر مواد تشکیل دهنده جهان به شکل هایی هستند که ما نمی توانیم ببینیم.

لینک مفید : جن و اجنه

به نظر می رسد که اتم ها تنها ۴.۶ درصد از جهان را تشکیل می دهند. از بقیه، ۲۳ درصد از ماده تاریک تشکیل شده است که احتمالاً از یک یا چند گونه از ذرات زیر اتمی تشکیل شده است که برهمکنش بسیار ضعیفی با ماده معمولی دارند و ۷۲ درصد از انرژی تاریک ساخته شده است که ظاهراً باعث افزایش شتابان انبساط می شود. جهان.

رازهای کائنات : به گفته ناسا، وقتی صحبت از اتم‌هایی است که با آنها آشنا هستیم، هیدروژن حدود ۷۵ درصد را تشکیل می‌دهد، در حالی که هلیوم حدود ۲۵ درصد را تشکیل می‌دهد و عناصر سنگین‌تر تنها بخش کوچکی از اتم‌های جهان را تشکیل می‌دهند.

شکل جهان و محدود یا نامتناهی بودن وسعت آن به کشمکش بین سرعت انبساط آن و کشش گرانش بستگی دارد. قدرت کشش مورد بحث تا حدی به چگالی ماده در جهان بستگی دارد.

اگر چگالی جهان از یک مقدار بحرانی خاص فراتر رود، در آن صورت جهان مانند سطح یک کره «بسته» و «انحنای مثبت» است. این بدان معناست که پرتوهای نوری که در ابتدا موازی هستند، به آرامی همگرا می شوند، در نهایت اگر جهان به اندازه کافی دوام بیاورد، به نقطه شروع خود باز می گردند.

رازهای کائنات : اگر چنین است، به گفته ناسا، جهان نامتناهی نیست، اما پایانی ندارد، همانطور که سطح یک کره بی نهایت نیست، اما آغاز یا پایانی ندارد. جهان در نهایت از انبساط باز می ایستد و شروع به فروپاشی در خود می کند، به اصطلاح “خراش بزرگ”.

لینک مفید : آموزش خلسه

اگر چگالی کیهان کمتر از این چگالی بحرانی باشد، هندسه فضا مانند سطح یک زین «باز» و «منحنی منفی» است. اگر چنین است، جهان هیچ حد و مرزی ندارد، و برای همیشه گسترش خواهد یافت.

به گفته ناسا، اگر چگالی کیهان دقیقاً با چگالی بحرانی برابری کند، هندسه جهان مانند یک صفحه کاغذ «مسطح» با انحنای صفر است.

اگر چنین است، جهان هیچ حد و مرزی ندارد و برای همیشه منبسط خواهد شد، اما سرعت انبساط پس از مدت زمان نامتناهی به تدریج به صفر نزدیک می شود.

اندازه گیری های اخیر نشان می دهد که جهان مسطح با تنها ۲ درصد حاشیه خطا است.

رازهای کائنات : این امکان وجود دارد که جهان به طور کلی شکل پیچیده تری داشته باشد در حالی که به نظر می رسد دارای انحنای متفاوتی باشد. به عنوان مثال، جهان می تواند شکل یک چنبره یا دونات داشته باشد.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه